Мистецтво


Ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не вчитися.
Демокріт

Послухайте пісню у виконанні Павла Дворського:


 Що таке анімалізм?
 Темою наскельних малюнків, які створювала прадавня людина, були тварини. Вони були спогадами про вдале полювання, засідки, переслідування та перемоги над хижаками. Ці почуття робили людину сміливішою, відважнішою, впевнювали її у власних силах.
   Із часом життя людини перестало залежати від вдалого полювання. Люди навчилися приручати та розводити тварин. Тварини ставали не тільки сусідами, але й друзями та помічниками. Люди навчилися вбачати в них красу, силу, мужність, уособлення богів і предків. Тварини стали частиною мистецтва, і тоді з’явився окремий жанр — анімалізм.
   Малювати тварин дуже цікаво, адже вони, як і люди, мають свої звички, свій характер. Ви вже знаєте, що художників, які малюють тварин, називають анімалістами. Що потрібно знати й уміти художникові, щоб стати справжнім анімалістом?
 Ось як щодо цього писав В. Ватагін (1834—1969), один із найвідоміших художників-анімалістів: «Художник повинен знати тварину, її форми, будову, знати властивості та звички. Він повинен відчувати тварину, її характерні риси, виразність. І найголовніше — інтерес до тварини. Необхідно відчувати глибокий інтерес до неї, потрібно любити тварину. Без цього не варто й розпочинати цю досить складну і копітку справу — зображувати тварин».
Ось як майстерно зобразив 
Василь Олесійович Ватагін тварин.


Все про кольори
Вивчіть кольори веселки за допомогою відеофільму

Запамятайте Їх за допомогою віршика:
Чий Простір Життя Зачарує Безмежна Сила Фантазії?
Чекаючи Початку Жовтня Зірки Будуть Святкувати Фестиваль.
Основні та похідні кольори
В живопису виділяють три основних кольори: ЧЕРВОНИЙ, ЖОВТИЙ та СИНІЙ.

Червоний та жовтий кольори вважають ТЕПЛИМИ. Щоб тобі легше було запам’ятати, то можеш уявити собі вогнище. Воно складається з червоного та жовтого кольорів. А оскільки вогонь має гарячу температуру, то і кольори з яких він складається називають теплими.
Синій колір вважається ХОЛОДНИМ. Як водичка у річці, як дощик, як крига.
Ти можеш спитати, а де ж зелений, помаранчевий і фіолетовий кольори? І саме тут починається магія мистецтва. Дивись що станеться, якщо ці три різнокольорові кружечки сумістити із собою…

Як ти бачиш на ілюстрації, ті кольори, які не вважаються основними, з’являються від змішання основних. Саме тому червоний, жовтий та синій вважають основними, а решта – другорядними, похідними від основних. 

Я навмисно розставив цифри на всі кольори, які вийшли, щоб пояснити що з чим треба змішати, щоб вийшли другорядні кольори.
1 (червоний) + 2 (синій) = 4 (фіолетовий)
2 (синій) + 3 (жовтий) = 5 (зелений)
3 (жовтий) + 1 (червоний) = 6 (помаранчевий)
Всі кольори разом = 7 (чорний)
Запам'ятай! Червоний, жовтий та синій - основні кольори. Фіолетовий, зелений, помаранчевий, блакитний - похідні кольори.

Які кольри називаються ахроматичними, а які хроматичними?
Ахроматичні кольори —
всі відтінки білого й чорного кольорів.

Хроматичні кольори —
всі кольори спектра, крім білого та чорного.
Закріпимо знання за допомогою тесту.

Симетрія — це рівновага ліній, лінійна справедливість. Уявимо предмети , половинки яких одинакові. Про такі предмети кажуть ,вони симетричні , дзеркально одинакові.
Щоб довести, що предмет симетричний, треба в уяві скласти його навпіл по  уявній осі симетрії. Якщо половини співпадуть - предмет симетричний.
Пропорції тіла людини
Так при малюванні відрізняються фігури дорослих та дітей.  Якщо голова дорослого - 1 частина, то тулуб - 2 частини, а ноги - 4 частини. Тобто тулуб в 2 рази довший за голову, а ноги в 2 рази довші за тулуб.
Використовуйте ці пропорції при зображенні фігури людини!
Закріпимо ці знання на уроці образотворчого мистецтва, підготуємось до виконання тесту.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.